Wczytuję dane...

Wymiana tonera w drukarce. Jak to zrobić?

Pierwsza drukarka powstałą w ubiegłym stuleciu na przełomie lat 70-80 tych, jednak  dopiero po 1990 roku zyskała znaczenie na rynku detalicznym. Drukowała tylko na czarno i była wyposażona w tradycyjny atrament. Druk kolorowy pojawił się w 1991 roku, to właśnie wtedy stworzono pierwszą drukarkę HP, która mogła drukować na czarnym lub kolorowym tuszem.

 

Jak działa drukarka?

 

Początkowo kolor dostępny był w kilku tonerach, ale z biegiem czasu się to zmieniło i obecnie mamy uniwersalny toner do druku czarnego i jeden do kolorowego. Dzięki temu, że głowica drukująca i toner umieszczony jest na szynie, która powoduje ich przemieszczanie wzdłuż krótszego boku kartki, możliwe jest drukowanie. W odpowiednim momencie z głowicy wystrzeliwane są krople atramentu, tworzące kolejne linijki tekstu.

 

Jak wymienić toner?

 

Toner wymienia się w każdym sprzęcie po innym czasie użytkowania. Jest to zależne od tego, jak często korzystamy z drukarki. Jedno jest pewne - prędzej czy później wymiana tonera czeka każdego posiadacza drukarki atramentowej. Poniżej instrukcja, jak to zrobić:

  • włącz drukarkę,
  • otwórz pokrywę główną, a następnie tę, która zakrywa pojemnik z tonerami,
  • po otwarciu pokrywy pojemnika na tonery usłyszysz dźwięk przesuwających się tonerów, kiedy ucichnie, wyjmij zużyty pojemnik,
  • włóż nowy pojemnik w to samo miejsce, ale wcześniej zerwij taśmy zabezpieczające i pamiętaj, aby toner trzymać w miejscach pozbawionych  miedzianych elementów,
  • po włożeniu tonera zamknij pojemnik na tonery i klapę główną.

 

Potwierdzeniem udanej wymiany tonera jest wydruk kartki testowej. Powinna się ona pojawić zaraz po tym, jak drukarka zostanie zamknięta. Przy wyborze tonera musimy podjąć decyzję, czy będziemy używać oryginalnego tuszu, czy zamiennika. Warto wybierać oryginalne tonery.

tel:

12 442 90 62

12 442 90 63

tel/fax: 12 412 35 16
e-mail: zizako@zizako.pl
gg 5037903
skype: karol_ziarkowski

e-mail: robert@zizako.pl
gg 2881126

e-mail: kuba@zizako.pl
gg 19773938

i-Raty - raty online

i-Leasing - leasing online

Example Page