Wczytuję dane...

Awarie drukarek. Co psuje się najczęściej?

Wzorowe użytkowanie drukarek i eksploatacja z użyciem oryginalnych środków pomocniczych, nie sprawi, że nasza drukarka nigdy nie ulegnie awarii. Nawet najwydajniejszy sprzęt, może mieć usterkę. Użytkownik nie ma raczej na to dużego wpływu, więc warto się przygotować i dowiedzieć, jakie są najczęściej występujące wady drukarek i co może je powodować.

Jakie są najczęstsze przyczyny awarii drukarek?

 

Drukarki domowe, a zwłaszcza biurowe, narażone są na częstą eksploatację. Aby wiedzieć, jak postępować w momencie wystąpienia awarii, dobrze jest zapoznać się z listą najpopularniejszych usterek: 

  • drukarka nie drukuje mimo nowego toneru - nieprawidłowe podłączenie drukarki z gniazdkiem elektrycznym i komputerem, błąd w zainstalowanych sterownikach, niedomknięta drukarka, koniec papieru, utknięcie i zacięcie papieru,
  • drukarka nie drukuje czytelnie - sprzęt wymaga konserwacji i czyszczenia lub jest źle ustawiony, możliwe, że toner był źle przechowywany i uległ np. wilgoci lub wysechł, kolejna przyczyna to nieusunięcie elementów zabezpieczających lub wadliwy,  nieodpowiedni toner,
  • głośne dźwięki w trakcie pracy - awaria drukarki, potrzeba konserwacji i czyszczenia, uszkodzony toner.

 

Warto pamiętać, że regularna konserwacja i czyszczenie sprzętu może wspomóc właściwe działanie drukarki i sprawić, że sprzęt posłuży dłużej. W trakcie użytkowania trzeba liczyć się, że może dostać się do niego np. kurz czy inne małe elementy. Kolejną kwestią jest potrzeba wymiany modułu bębna w drukarce, która jest równie istotna, jak wymiana tonera.

Warto pamiętać, że jeśli przenosimy lub transportujemy drukarkę, należy obnosić się z nią z dużą ostrożnością. Może to uchronić ją przed awarią lub rozsypanym proszkiem, który zwiastuje potrzebę wymiany rozsypanego tonera.

tel:

12 442 90 62

12 442 90 63

tel/fax: 12 412 35 16
e-mail: zizako@zizako.pl
gg 5037903
skype: karol_ziarkowski

e-mail: robert@zizako.pl
gg 2881126

e-mail: kuba@zizako.pl
gg 19773938

i-Raty - raty online

i-Leasing - leasing online

Example Page