Wczytuję dane...

Jak obniżyć koszty drukowania w miejscu pracy?

Jak obniżyć koszty drukowania w miejscu pracy?

Drukarki są niezbędnymi urządzeniami w każdej firmie. To na nich drukowane są ogromne ilości dokumentów potrzebnych dla sprawnego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Pamiętajmy, że każdy wydruk ma swój koszt, a więc drukując w nieodpowiedni sposób, narażamy firmę na spore wydatki. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, jak korzystać z drukarek, aby obniżyć koszty drukowania.


1. Zawsze sprawdzaj, zanim wydrukujesz!Wielokrotnie zdarza się, że ten sam dokument jest drukowany kilka razy, ponieważ zawiera błędy. Przed wydrukowaniem każdego dokumentu, zawsze dokładnie go sprawdzaj, aby na czas wyłapać wszystkie błędy i poprawić je na komputerze. W ten sposób unikniesz drukowania zbędnych stron dokumentów, które niczemu nie służą, a jedynie niepotrzebnie zużywają papier, tusz albo toner.


2. Pamiętaj o formatowaniu dokumentówJeżeli zamierzasz wydrukować tekst strony internetowej, e-maila albo inne dokumenty, nie zapominaj, aby uprzednio je odpowiednio sformatować. Zmniejsz marginesy, czcionkę, nagłówek i stopkę. Drukując tekst strony WWW, możesz skorzystać ze specjalnego oprogramowania, które wytnie wszystkie zbędne grafiki (np. reklamy). Dzięki tym prostym zabiegom zmniejszysz koszt wydruków.


3. Kiedy tylko możesz, drukuj dwustronnie!Ustaw na drukarce domyślne drukowanie dwustronne. Staraj się drukować wiele dokumentów na jednym arkuszu. W ten sposób oszczędzisz papier. Wyrób u siebie i swoich pracowników te zdrowe dla finansów firmy i środowiska naturalnego nawyki, a nie pożałujesz!


4. Jak najczęściej korzystaj z trybu ekonomicznegoWiększość drukowanych dokumentów nie musi być najwyższej jakości, dlatego jak najczęściej korzystaj z trybu ekonomicznego swojej drukarki. W ten sposób oszczędzasz tusz lub toner.


5. Kup drukarkę dopasowaną do potrzeb firmyJeszcze przed zakupem drukarki, zrób dobry rekonesans i wybierz odpowiednie urządzenie, które będzie najlepiej dostosowane do ilości drukowanych w firmie dokumentów. Tanie drukarki nie zawsze się opłacają, bo często koszt wydruku na nich jednej strony znacznie przewyższa ten w droższych urządzeniach. Przy dużej ilości drukowanych dokumentów może się to okazać tylko pozorną oszczędnością. 


6. Drukuj w kolorze tylko, gdy naprawdę jest to konieczneJeśli masz kolorową drukarkę, używaj kolorów tylko wtedy, gdy są konieczne. Wyjściowo ustaw ją na drukowanie w skali szarości.

 

tel:

12 442 90 62

12 442 90 63

tel/fax: 12 412 35 16
e-mail: zizako@zizako.pl
gg 5037903
skype: karol_ziarkowski

e-mail: robert@zizako.pl
gg 2881126

e-mail: kuba@zizako.pl
gg 19773938

i-Raty - raty online

i-Leasing - leasing online

Example Page