Wczytuję dane...

Różnice między drukarkami dla biura i domu

Różnice między drukarkami dla biura i domu

Drukarki są nam potrzebne zarówno w biurze, jak i w domu. W biurach korzystamy z nich, gdy mamy do wydrukowania ważne dokumenty, umowy, zaświadczenia czy faktury. W domach są nam potrzebne do drukowania różnych dokumentów, a także wypracowań szkolnych, kolorowanek dla najmłodszych, artykułów, które są dla nas wyjątkowo cenne i chcemy je dla siebie zachować w wersji papierowej, przepisów kuchennych i wielu innych rzeczy znalezionych w Internecie. Posiadanie drukarki w dzisiejszych czasach jest niemal koniecznością. Jednak czy drukarka do biura powinna różnić się od tej kupowanej na użytek domowy?


Charakterystyka eksploatacji drukarek biurowych i domowych


Wybierając odpowiednią drukarkę do domu czy biura, warto uzmysłowić sobie, jak wygląda charakterystyka jej eksploatacji. W warunkach domowych korzysta z niej co najwyżej kilka osób, które nie muszą drukować przesadnie dużej ilości dokumentów. W biurze sprawy wyglądają zupełnie inaczej. Drukarka jest używana przez dużą grupę pracowników, którzy często muszą na niej drukować spore ilości dokumentów. Przed domową drukarką stawiamy o wiele mniejsze wymagania, może pracować wolniej i mniej efektywnie, drukarka biurowa powinna być szybka, sprawna i wytrzymała.


Jaka powinna być drukarka do biura?


Drukarka powinna być jak najlepiej dopasowana do wielkości i liczby pracowników pracujących w danym biurze. Jeżeli jest to spora firma, najlepszym wyborem będzie drukarka laserowa, która drukuje szybko, a jej wydruki odznaczają się doskonałą jakością. Do niewielkich przedsiębiorstw i małych biur dobrym wyborem mogą być drukarki atramentowe, które drukują trochę wolniej od laserowych, ale za to są znacznie tańsze zarówno w zakupie, jak i późniejsze eksploatacji.


Doskonałym rozwiązaniem na biurowe potrzeby jest zakup drukarki wielofunkcyjnej, która łączy w sobie funkcje drukowania, wykonywania kserokopii, skanowania i faksu.


Jaką drukarkę wybrać do domu?


W domu nie mamy tak wielu użytkowników drukarki i zazwyczaj możemy chwilkę poczekać na wydruk, dlatego dobrym rozwiązaniem jest wybór drukarki atramentowej, która jest tańsza, a także cichsza od jej laserowej odpowiedniczki. Ponadto zużywa mniej prądu i jest mniejsza, więc łatwiej ją ustawić w mieszkaniu.

 

tel:

12 442 90 62

12 442 90 63

tel/fax: 12 412 35 16
e-mail: zizako@zizako.pl
gg 5037903
skype: karol_ziarkowski

e-mail: robert@zizako.pl
gg 2881126

e-mail: kuba@zizako.pl
gg 19773938

i-Raty - raty online

i-Leasing - leasing online

Example Page