Wczytuję dane...

Możliwości użytkowe urządzeń wielofunkcyjnych 

Możliwości użytkowe urządzeń wielofunkcyjnych 

Zalety stosowania urządzeń wielofunkcyjnych


Oszczędność finansowa
Oczywistą zaletą takich urządzeń jest fakt, że decydując się na ich zakup, możemy sporo zaoszczędzić. W biurze potrzebujemy zazwyczaj skanera, drukarki, kserokopiarki i faksu. Kupując wszystkie te sprzęty osobno, będziemy musieli zapłacić więcej niż za tzw. kombajn, czyli urządzenie wielofunkcyjne


Oszczędność miejsca
Kolejną zaletą jest oszczędność miejsca, które w każdym niemal biurze jest na wagę złota. Jedno urządzenie zajmuje znaczniej mniej przestrzeni niż kilka osobnych sprzętów.


Niezawodność
Mimo iż powszechnie uważa się, że jeżeli coś zostało stworzone do wielu zadań i jeszcze jest tanie, to na pewno nie będzie dobrze działać, to urządzenia wielofunkcyjne zdają się przeczyć tej tezie. Ich niezawodność jest zdumiewająca. 


Łatwa obsługa
Niewątpliwym atutem tego rodzaju urządzeń jest też łatwość obsługi. Często obsługa urządzenia wielofunkcyjnego jest prostsza od obsługi zwykłej kserokopiarki. Korzystający z niego użytkownik nie musi znać na pamięć instrukcji obsługi, żeby bez problemu sobie z nim poradzić, gdyż jest to proces intuicyjny.


Rodzaje urządzeń wielofunkcyjnych i ich zastosowanie


Wśród urządzeń wielofunkcyjnych wyróżniamy urządzenia typu 3 w 1, które są połączeniem drukarki, skanera i kserokopiarki oraz urządzenia typu 4 w 1, które dodatkowo wyposażone są także w faks. 


Aby móc skopiować albo przefaksować potrzebne nam dokumenty, nie musimy nawet włączać komputera. Wiele z dostępnych na rynku urządzeń ma wbudowany czytnik kart pamięci, dzięki któremu możemy drukować i skanować bez konieczności włączania komputera bezpośrednio z karty. 


Możemy więc na nich: drukować (do wyboru są wbudowane drukarki atramentowe albo laserowe), skanować (najczęściej wbudowany jest w urządzenie skaner płaski), kopiować i faksować.

tel:

12 442 90 62

12 442 90 63

tel/fax: 12 412 35 16
e-mail: zizako@zizako.pl
gg 5037903
skype: karol_ziarkowski

e-mail: robert@zizako.pl
gg 2881126

e-mail: kuba@zizako.pl
gg 19773938

i-Raty - raty online

i-Leasing - leasing online

Example Page