Wczytuję dane...

Różnice między tuszem a tonerem

Różnice między tuszem a tonerem

Drukarki są wszechobecne. Każda firma, niezależnie od jej wielkości, musi obowiązkowo mieć drukarkę, ale jest też wyposażeniem wielu prywatnych domów. Pomaga nam przenosić na papier różne dokumenty stworzone w programach komputerowych, drukować wypracowania do szkoły, kolorowanki dla najmłodszych czy pomoce naukowe. Mimo iż wielu z nas słyszało nieraz określenie „tusz” czy „toner”, to jednak dla większości użytkowników jest to wciąż zagadka. W dzisiejszym wpisie postaramy się wyjaśnić, czym różni się tusz od tonera.


Tusz i jego zastosowanie


Tusz jest wykorzystywany w drukarkach atramentowych do nanoszenia druku na papier. Kartridż jest specjalnym pojemnikiem, który jest wypełniony tuszem. Jest on nanoszony na papier przez mechaniczne oddziaływanie głowicy. 


Toner i jego zastosowanie


Toner jest wykorzystywany w drukarkach laserowych. Tak samo, jak w drukarkach atramentowych, w drukarkach laserowych także znajduje się kartridż, czyli pojemnik na tusz. W tym rodzaju drukarek tusz ma jednak nieco inną formę – jest sproszkowany. Jego cząsteczki zostają przeniesione na papier przez oddziaływanie wiązki laserowej padającej na światłoczuły bęben, który przez elektrostatyczne naładowanie przyciąga niewielkie cząsteczki tonera. Na bębnie drukarki laserowej zostaje zaznaczony obraz, który znajduje się na danej stronie, a kiedy papier jest do niego przyciskany, pod wpływem działania wysokiej temperatury zostaje na niego przeniesiony. 


Co jest lepsze?


Pytanie nie jest łatwe, ale jedno jest pewne – toner starcza na znacznie dłużej i nie zasycha. Niestety, aby móc korzystać z jego dobrodziejstw, trzeba najpierw zainwestować dużo więcej w drukarkę laserową. Tusz kończy się szybciej, więc częściej trzeba go wymieniać. Wadą tuszu jest również fakt, że długo nieużywany ma tendencje do zasychania. 


Drukarki laserowe są polecane do biur i innych miejsc, gdzie drukuje się dużo. Działają szybciej od swoich atramentowych odpowiedników. Drukarki atramentowe będą dobrym rozwiązaniem do użytku domowego, gdzie nie ma potrzeby drukowania ogromnej ilości dokumentów i możemy poczekać chwilkę dłużej na wydruk.

tel:

12 442 90 62

12 442 90 63

tel/fax: 12 412 35 16
e-mail: zizako@zizako.pl
gg 5037903
skype: karol_ziarkowski

e-mail: robert@zizako.pl
gg 2881126

e-mail: kuba@zizako.pl
gg 19773938

i-Raty - raty online

i-Leasing - leasing online

Example Page