Wczytuję dane...

Czym jest tzw. drukarka produkcyjna?

Czym jest tzw. drukarka produkcyjna?

W dzisiejszych czasach drukarka to urządzenie wykorzystywane w każdym biurze, a nawet w wielu domach. Dzięki niej możemy wydrukować na papierze dokumenty stworzone w różnych programach komputerowych albo materiały niezbędne nam do pracy znalezione w Internecie. Wykorzystujemy drukarki do różnych zadań, ale czy kiedykolwiek słyszeliście o drukarkach produkcyjnych? Czym są i co różni je od zwykłych drukarek? Te informacje odnajdziecie w tym wpisie.


Czym jest drukarka produkcyjna?


Jest to urządzenie, które przeznaczone jest do dużych firm, drukarni czy firm poligraficznych. Charakteryzuje się przede wszystkim dużą wydajnością oraz wysoką jakością druku standardowego albo wielkoformatowego. Można na niej bez problemów drukować nawet bardzo dużą ilość dokumentów. Najniższą granicą wydajności drukarek produkcyjnych jest drukowanie 60 stron na minutę.


Gdzie wykorzystuje się drukarki produkcyjne?


Tego typu urządzenia wykorzystywane są w różnych przedsiębiorstwach. Znajdują zastosowanie w magazynach, halach produkcyjnych, a także na liniach pakujących. Dzięki swej wielkiej wydajności mogą szybko i sprawnie wydrukować ogromną ilość niezbędnych etykiet przemysłowych czy ulotek.


Cechy drukarek produkcyjnych


Drukarki produkcyjne muszą często pracować w trudnych okolicznościach. Drukowanie etykiet odbywa się w wielu przypadkach na hali produkcyjnej albo w magazynie, dlatego tego typu urządzenia muszą być odporne na wstrząsy, działanie wilgoci i chemikaliów, a także odporne na zabrudzenia. Drukarki przemysłowe są znacznie bardziej wytrzymałe od tych zwykłych. Zostały stworzone po to, aby móc z nich korzystać nawet w niesprzyjających warunkach. 


Drukarki produkcyjne powinny być także łatwe w zarządzaniu. Muszą być skonstruowane w taki sposób, aby można było nimi zdalnie zarządzać. Często urządzenia pracujące w jednym zakładzie są porozmieszczane w różnych miejscach i właśnie wtedy zdalny sposób zarządzania całą flotą urządzeń ma ogromne znaczenie. Pozwala między innymi zmniejszyć koszty związane z IT.


Wreszcie drukarki tego typu powinny być niezawodne. Dobry sprzęt będzie pracował z pełną wydajnością od pięciu do siedmiu lat.

tel:

12 442 90 62

12 442 90 63

tel/fax: 12 412 35 16
e-mail: zizako@zizako.pl
gg 5037903
skype: karol_ziarkowski

e-mail: robert@zizako.pl
gg 2881126

e-mail: kuba@zizako.pl
gg 19773938

i-Raty - raty online

i-Leasing - leasing online

Example Page