Wczytuję dane...

Błędy popełniane przy wyborze drukarki

Błędy popełniane przy wyborze drukarki

Drukarka to urządzenie, które wraz z komputerem znajduje się w większości domów, szkół i wielu innych instytucji. Obecnie również właściwie żadna firma nie może się obyć bez niego. Jednak co jakiś czas niezbędne jest zakupienie nowego sprzętu, ponieważ stary staje się na przykład niewystarczający albo odmówił posłuszeństwa, a jego naprawa byłaby zupełnie nieopłacalna. Wtedy udajemy się do sklepu lub zaczynamy w Internecie przeglądać bardzo szeroką ofertę dostępnych urządzeń. Jeśli nie jesteśmy specjalistami w tej branży, to bardzo trudno nam się zorientować w tej obfitości drukarek i wybrać najbardziej funkcjonalną dla nas. Dlatego ważne jest przede wszystkim, aby nie spieszyć się i nie podejmować decyzji zbyt szybko, ale postarać się dobrze zastanowić przed dokonaniem zakupu.

 

Najczęstsze błędy

Gdy kupujemy drukarkę bez głębszego zastanowienia i analizy naszych potrzeb, to bardzo łatwo trafić na urządzenie, z którego nie będziemy zadowoleni. Aby tego uniknąć i wybierać nowy sprzęt w mądry sposób, warto dowiedzieć się, jakie są najczęściej popełniane błędy w trakcie zakupów:

  • Kupowanie na szybko i bez wcześniejszego przeanalizowania naszych potrzeb oraz możliwosci finansowych. Nieraz odkładamy zakup i okazuje się, że nowy sprzęt jest nam potrzebny w bardzo krótkim czasie, w związku z tym nie zdążamy przejrzeć asortymentu i kupujemy drukarkę, która w efekcie nie będzie nam odpowiadała pod wieloma względami.
  • Wybór drukarki laserowej, gdy mamy zamiar drukować przede wszystkim zdjęcia. Wprawdzie modeli tych urządzeń jest bardzo dużo, jednak specjaliści twierdzą zgodnie, że lepszą jakość wydruków zdjęć dają drukarki atramentowe. Dlatego nie warto wybierać innych, gdy nasze urządzenie będzie służyło najczęściej do tego celu.
  • Skupienie się jedynie na cenie samej drukarki i zapomnienie o kosztach materiałów eksploatacyjnych. Drukowanie w domowym zaciszu poza zakupem drukarki wymaga również papieru oraz tuszu lub tonera. Dlatego jeśli chcemy poznać prawdziwe koszty urządzenia, to powinniśmy dowiedzieć się, jakie są ceny tych materiałów i jak często będzie potrzebna ich wymiana.
  • Niedopasowanie funkcji drukarki do naszych potrzeb. Chodzi tu przede wszystkim o kupowanie sprzętu z wieloma dodatkowymi funkcjami, których jednak nie będziemy używać albo wręcz przeciwnie – w wyniku źle pojętej oszczędności kupujemy sprzęt na tyle prosty, że nie ma w nim funkcji, które są nam bardzo często niezbędne.
tel:

12 442 90 62

12 442 90 63

tel/fax: 12 412 35 16
e-mail: zizako@zizako.pl
gg 5037903
skype: karol_ziarkowski

e-mail: robert@zizako.pl
gg 2881126

e-mail: kuba@zizako.pl
gg 19773938

i-Raty - raty online

i-Leasing - leasing online

Example Page