Wczytuję dane...

Urządzenia skanujące idealne dla firmy

Urządzenia skanujące idealne dla firmy

W firmach z wielu różnorodnych branż urządzenia skanujące pełnią bardzo ważną rolę. Pozwalają przede wszystkim na przenoszenie obrazu zapisanego tradycyjnie (na przykład na papierze czy folii) do pamięci komputera. Zeskanowany obraz ma formę cyfrową, dzięki czemu w łatwy sposób może być zapisany jako plik w konkretnym formacie, a następnie jest gotowy do archiwizacji albo dalszej obróbki. Skanowanie to dobry sposób na zachowanie starych dokumentów papierowych, a także zdjęć, obrazów czy gazet. Dzięki temu procesowi nie musimy się już bać zniszczenia materialnego dokumentu czy dzieła, ponieważ zawsze dostępna będzie jego postać cyfrowa.

 

Skanery dla firm

Urządzenia skanujące kupujemy nieraz na użytek prywatny, jednak bardzo często są one również potrzebne firmom z wielu różnych branż. Pozwalają przede wszystkim na digitalizowanie dużej ilości papierowych dokumentów, które są dzięki temu bezpieczniejsze i mniej narażone na zagubienie lub zniszczenie.

Jednak zanim kupimy skaner do naszej firmy, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, dzięki czemu będziemy mogli łatwiej dobrać urządzenie najbardziej dopasowane do naszych potrzeb:

  • Parametry skanera, takie jak jego format, rozdzielczość optyczna czy pojemność podajnika. Przy skanowaniu zwykłych dokumentów tekstowych rozdzielczość nie musi być bardzo wysoka, ale warto znaleźć skaner z większą pojemnością podajnika na papier, ponieważ dzięki niej skanowanie dużej ilości dokumentów będzie przebiegało szybciej.
  • Uniwersalność urządzenia, to znaczy możliwość skanowania w dobrej jakości dokumentów różnego rodzaju, w tym takich jak niestandardowe faktury na cienkim papierze, paragony z kasy fiskalnej czy inne dokumenty, w których kolor czcionki nie jest zbyt kontrastowy w stosunku do tła.
  • Szybkość skanowania, czyli czas, jaki potrzebny jest do zeskanowania strony czarno-białego albo kolorowego dokumentu. Jest to bardzo ważne szczególnie przy dużej ilości dokumentów, ale oprócz czasu trzeba również zwrócić uwagę na jakość gotowych skanów.
  • Dodatkowe przydatne funkcjonalności urządzenia skanującego, takie jak sygnalizowanie niepoprawnego pobrania dwóch kartek jednocześnie czy wykrywanie pustych stron, aby omijać ich skanowanie.
tel:

12 442 90 62

12 442 90 63

tel/fax: 12 412 35 16
e-mail: zizako@zizako.pl
gg 5037903
skype: karol_ziarkowski

e-mail: robert@zizako.pl
gg 2881126

e-mail: kuba@zizako.pl
gg 19773938

i-Raty - raty online

i-Leasing - leasing online

Example Page