Wczytuję dane...

Laserowa czy atramentowa - którą drukarkę wybrać?

Laserowa czy atramentowa - którą drukarkę wybrać?

Gdy mamy zamiar wybrać nową drukarkę, główny wybór, jakiego powinniśmy dokonać, to zdecydowanie się, czy chcemy kupić drukarką atramentową, czy laserową. Na rynku mamy dostępnych bardzo wiele modeli i trudno szybko zdecydować się na konkretny, dlatego na początku warto dowiedzieć się, jakie są różnice między urządzeniami atramentowymi i laserowymi. To pozwoli nam zawęzić poszukiwania i w większym stopniu dostosować je do naszych potrzeb.

Główne cechy urządzeń laserowych i atramentowych

Trudno jednoznacznie określić, który typ drukarki jest dla nas lepszy, ponieważ to zależy od wielu czynników, na przykład budżetu, którym dysponujemy, ilości, jakości i rodzaju wydruków, jakie chcemy przygotowywać, oraz podobnych aspektów. Dlatego warto zapoznać się z głównymi zaletami i ograniczeniami różnych typów urządzeń:

  • jakość wydruków czarno-białych i kolorowych: najczęściej mówi się, że drukarki laserowe są najlepsze w przypadku drukowania tekstów i schematów, a jeśli chodzi o zdjęcia i grafiki, to lepiej wybrać atramentowe; zwykle jest to prawda, ale warto jeszcze zrobić szczegółowe testy przed zakupem konkretnego upatrzonego modelu;
  • szybkość wydruku, która jest szczególnie istotna przy większej liczbie kartek; tutaj zwykle drukarki laserowe są szybsze, ale najnowsze modele atramentowe wcale od nich nie odstają;
  • cena urządzenia i materiałów eksploatacyjnych: drukarki atramentowe zwykle kosztują mniej od laserowych, dlatego częściej wybierane są do zastosowań domowych, gdzie na co dzień nie drukuje się zbyt dużo. Jednak do tego doliczyć trzeba również koszt materiałów eksploatacyjnych, ponieważ ten może być czasem wyższy właśnie w przypadku urządzeń atramentowych. Dlatego ostateczny koszt drukarki należałoby liczyć łącznie z materiałami (zależnie od tego, jak dużo będziemy ich zużywać i jak często wymagają uzupełnienia) i dopiero wtedy otrzymamy ostateczną sumę wydatków w przypadku danego modelu. Dzięki temu będziemy mogli podjąć bardziej obiektywną decyzję dotyczącą zakupu.
tel:

12 442 90 62

12 442 90 63

tel/fax: 12 412 35 16
e-mail: zizako@zizako.pl
gg 5037903
skype: karol_ziarkowski

e-mail: robert@zizako.pl
gg 2881126

e-mail: kuba@zizako.pl
gg 19773938

i-Raty - raty online

i-Leasing - leasing online

Example Page