Wczytuję dane...

Jak dbać o urządzenia drukujące, by działały bez zarzutów?

Jak dbać o urządzenia drukujące, by działały bez zarzutów?

Odpowiednia dbałość o drukarki atramentowe i laserowe

O drukarkę warto dbać już od pierwszych chwil po zakupie. Pierwszym ważnym elementem jest jej odpowiednie ustawienie, chodzi o to, by nie stała w miejscu mocno nasłonecznionym ani o wysokiej temperaturze, ponieważ to negatywnie wpływa na jej pracę. Powinna również stać na równej powierzchni, bo wszelkie odchylenia od poziomu mogą skutkować zacinaniem się wydruku. Dodatkowo w przypadku drukarek laserowych pamiętajmy o tym, by nie przysłaniać jej wlotów powietrza, bo może to utrudniać chłodzenie wewnętrznego modułu.

Na żywotność i bezawaryjne działanie drukarki atramentowej wpływa również poziom znajdującego się w niej tuszu. Warto go regularnie kontrolować i nie dopuszczać do sytuacji, gdy spada do zera, ponieważ może to prowadzić do zaschnięcia jego resztek w głowicy. Dobrze jest również nie robić bardzo długich przerw od używania drukarki, bo wtedy sprzęt nie ma szans się oczyszczać i może zacząć działać nieprawidłowo.

W przypadku wszystkich typów drukarek bardzo istotne jest również używanie odpowiedniego tuszu lub tonera, który powinien być prawidłowo dobrany do modelu urządzenia drukującego. Ważny jest również dobór papieru, którego dokonujemy zależnie od tego, jaki rodzaj wydruków mamy zamiar przygotowywać. Możemy oczywiście wybrać papier uniwersalny, ale pamiętajmy, że nie zapewni on wysokiej jakości zdjęć i grafik, więc nieraz lepszym wyborem jest zainwestowanie w bardziej specjalistyczne rodzaje papieru.

tel:

12 442 90 62

12 442 90 63

tel/fax: 12 412 35 16
e-mail: zizako@zizako.pl
gg 5037903
skype: karol_ziarkowski

e-mail: robert@zizako.pl
gg 2881126

e-mail: kuba@zizako.pl
gg 19773938

i-Raty - raty online

i-Leasing - leasing online

Example Page